0
Knygos

KNYGA: Vidinis vaikas: kaip išgyti po vaikystėje patirto smurto

knyga vidinis vaikas

Knyga – bomba. Bent jau man tai tikrai. Iki tol buvau perskaičiusi labai daug knygų, susijusių su vaikystės traumomis, visą serija Alice Miler knygų, toksiškus tėvus. Realiai nesitikėjau kažko naujo, bet eidama pro stiklines knygyno vitrinas užfiksavau pilką viršelį su ryškiu geltonu pavadinimu. Grafikos dizaineris pasidarbavo puikiai. Nors mano rega silpnoka, pastebėjau net iš tolo 🙂 užėjau į knygyną, pavarčiau ir nors nesitikėjau nieko ypatinga, leidau sau pasilepinti ir nusipirkau.

Knyga tiks… jei ieškote savęs, jei kartais nesuprantate savo elgesio ir problemų priežasčių, jei vis įsisukate į toksiškus santykius darbe ir asmeniniame gyvenime, jei manote, kad jūsų savivertė silpnoka, jei nesugebate sukurti normalaus ryšio su žmonėmis… 

Kūrinys kviečia į savo šiandienos gyvenimą, elgesį, problemas pažvelgti iš vaikystės perspektyvos. Iškart sakau, kad verta paskaityti, net jei atrodo, kad Jūsų vaikystė buvo tobula. Net neabejoju, kad ji padės labiau pažinti save bei savo kartais “keisto elgesio” ištakas. Autorė, beje, profesionali psichoterapeutė. Ji paprastais žodžiais pasakoja apie tai, kad kiekviename iš mūsų gyvena mažas vaikas (mes patys), kalba apie tai, kad visos problemos kyla tik dėl to, jog ignoruojame vaikystės patyrimus, nuvertiname juos kaip visiškai nereikšmingus.

Šokiruojanti tiesa, bet ar žinojot, kad didžioji dalis žmonių ignoruoja ir nuvertina bet kokį vaikystėje patirtą emocinį / fizinį / seksualinį smurtą?! Man nerealiai patiko autorės mintis, kad “vaikas myli besąlygiškai”, gali jį mušti, įžeidinėti, žeminti – jis vis tiek glausis prie tėvų. Tiesiog vaikas neturi kitos pasirinkimo, nes nori būti mylimas, o kad neišprotėtų (nes juk sąmoningai nemąsto, kad tėvai elgėsi neteisingai) įtikina save, kad vaikystė buvo ne tokia jau ir bloga / tėvai vis tik rūpinosi / ne taip jau ir mušė /aš buvau sunkus vaikas ir pan. Ginti tėvus – lyg koks išgyvenimo instinktas, kurį daugelis viduje nešiojama iki šiol…

KNYGOJE tikrai nėra raginimų nutraukti santykius, elgtis kategoriškai – atvirkščiai, ji kviečia “nesiplėšant” po truputį susipažinti su savo tikruoju aš. Pateikiamos skirtingos užduotys ir pratimai. Juos atlikę, pažvelgsite į savo vaikystės patirtį kitomis akimis, išmoksite užjausti savo vidinį vaiką, paliūdėti kartu su juo, palepinti ji, suprasti, paverkti kartu, o veliau ir susidraugauti. Nes tik susidraugavus su savimi jums pavyks nuoširdžiai susidraugauti su visu pasauliu,. O jei turite ar planuojate turėti vaikų… net nesvarstykite. Tikrai dėmesio vertas skaitinys.

Taigi nedelskite!

KNYGOS PAVADINIMAS: Vidinis vaikas: kaip išgyti po vaikystėje patirto smurto
AUTORIUS: Arlene Drake

Su meile,
Rasa

 

 

Jums dar gali patikti:

Komentarų nėra

    Jūsų komentaras: