0
Knygos

KNYGA: Tinginio manifestas

tinginio manifestas

Taigi taigi taigi, pagaliau turiu progą aprašyti naują knygą. Šįkart tai gana gerai žinomo tinklaraštininko Danieliaus Debesylos “Tinginio manifestas”. Nežinau kodėl, bet lyg specialiai labai tingėjau ją skaityti. O mano knygų lentynoje ši rožinė mažylė gulėjo dar nuo praėjusių metų. Knygą gavau tiesiai iš autoriaus rankų, o pirmame puslapyje jis man net pasirašė ir parašė “Nenustok rašiusi, nes tik rašant tai išmokstama”. Kažkada buvau pakvietusi jį puodeliui kavos, nes ir pati turiu svajonę išleisti knygą. Na, bet šįkart ne apie tai.

Tai va, knyga perskaičiau. Beje, tikrai greitai ir lengvai. Ji nedidukė ir labai šaunaus kvadratinio formato, tad puikiai telpa į praktiškai bet kokio dydžio rankinę. Man labai patiko spalvingos iliustracijos, daug nuotraukų ir toks visai nekasdieniškas knygos rašymo stilius. Skaitydama Danieliaus knygą jaučiausi lyg skaityčiau jo tinklaraštį, buvo jausmas, kad jis su manimi, skaitytoja, bendrauja ir tai suteikė kažkokio nepaaiškinamo žavesio.

Tai knyga norintiems rasti daugiau laiko sau ir nejausti dėl to sąžinės graužaties. Nepasakyčiau, kad knyga yra apie tingėjimą, viskas kiek kitaip…

Kas man labai patiko
Man apskritai patiko knygos idėja. Nors pavadinimas apeliuoja į tinginystę, aš sakyčiau, kad tai yra knyga apie laiko ir darbų optimizavimą arba tiesiog apie tai, kaip darant mažiau ir atsisakant tam tikrų dalykų, padaryti daugiau, jaustis laisviau ir laimingiau. Asmeniškai man ši tema labai aktuali, tad su malonumu skaičiau ir į galvą dėjausi visas idėjas. Aišku prie to malonumo labai prisidėjo paprastas ir “lengvas” it pūkas rašymo stilius. Kartais būna, kad skaitai knyga, lyg ir labai įdomu, bet visas skaitymas vyksta per sukąstus dantis. Šįkart galiu pasidžiaugti, kad skaičiau su vėju ir daina.

Beje, ypač smagu, kad “Tinginio manifestas” ne šiaip autoriaus asmeniniai pafilosofavimai tam tikra tema, o tyrimais ir kitais šaltiniais paremtos teorijos / praktikos. Tai įrodo knygos pabaigoje išvardintas visas sąrašas skirtingų šaltinių, kuriais Danielius rėmėsi. Net ir nieko nežinančiam apie autorių tikrai nekils dvejonių, kad vaikinas gerai “apsiskaitęs” ir tikrai žino apie ką kalba. Dar man labai patiko rekomenduojamų knygų sąrašas, kurį galėsite rasti knygos pabaigoje bei keletas interviu.

Knygoje tikrai daug patarimų, nemažai pavyzdžių, o tai yra labai gerai. Nežinant, gali ir nesusivokti, kad, pavyzdžiui, egzistuoja daugybė įvairių mobilių aplikacijų, kurios gali padėti sutaupyti laiko ir darbus atlikti vieno mygtuko paspaudimu. Man didžiausią džiaugsmą suteikė žinia apie tai, kad vos per keletą minučių galima susitvarkyti savo el. paštą ir atsisakyti visų nereikalingų el. laiškų prenumeratų. Beje, dėl šios žinios aš iki šiol euforijoje (kaip jau supratote, susitvarkiau šį reikalą).

Dar mane ypač užkabino minimalizmo idėja. Buvau domėjusis apie tai anksčiau, bet dabar net šiokia tokia ugnis viduje užsidegė. Nors nesu daiktų kaupikė, kilo noras išmest pusę namuose esančių daiktų… žodžiu knygoje daug šaunių praktinių idėjų, kaip gyventi patogiau, dirbti efektyviau ir ilsėtis ilgiau.

Kas šiek tiek užkliuvo
Nežinau net kaip čia įvardinti. Ne tai, kad užkliuvo, bet… mane vietomis truputį erzino prie tam tikrų temų / potemių esančios nuorodos į Debesylos tinklaraštį ar kitus šaltinius esančius internete. Aš, kaip tikra tinginė, žinau, kad specialiai neisiu ir neskaitysiu viso to papildomai. Norėjosi viską rasti vienoje vietoje, bet puikiai suprantu ir patį autorių, kuris paaiškino, kad saugo medžius ir gamtą, tad specialiai apgalvojo knygos apimtį.

Jei reikėtų knygą apibūdinti dvejais sakiniais, pasakyčiau taip – “Tinginio manifestas” yra puiki lengvai skaitoma knyga, kuri padės kitu kampu pažvelgti į savo kasdienybę ir darant mažiau,  padaryti daugiau ir ilsėtis veiksmingiau. Rekomenduoju darboholikams ir visiems kitiems, kurie nemoka ilsėtis ar besiilsėdami jaučia sąžinės graužatį.

KNYGOS PAVADINIMAS: Tinginio manifestas
AUTORIUS: Danielius Debesyla

Knygą nusipirkti galite:
http://www.saviugdosknygynas.lt/tinginio-manifestas/

Rasa

Jums dar gali patikti:

2 Komentarai

 • Atsakyti
  Danielius
  2018 24 liepos paskelbta 13:19

  Kaip fantastiška!!! Ačiū, Rasa! :3

 • Atsakyti
  Rasa
  2018 1 rugpjūčio paskelbta 11:50

  Prašom Danieliau 😉

Jūsų komentaras: