0
Knygos

Sedonos metodas. Hale dwoskin

Ši knyga skirta tiems, kuriuos kartais ar dažnai kankina psichologinė įtampa, baimės, nerimas. Taip pat tiems, kurie vis neišsilaisvina iš žalingų įpročių, depresijos, nepasitenkinimo gyvenimu, turi įsisenėjusių įsitikinimų, kurie labai trukdo.
Knygas autorius yra Sedenos metodo mokymų įkūrėjas ir mokytojas, kuris, beje, savo žinias pristato ir tokiuose visiems žinomuose filmuose kaip “The Secret” bei “Letting go”.

Punktais pavardinsiu man labiausiai įsitrigusias mintis ir taip perteiksiu jums kūrinio esmę.

Taigi pradėkime:
📍Emocijos yra atskira energija, su kuria nereikia tapatintis. Pvz. jūs nesate piktas, o tiesiog pykstate ir pan.
📍Nėra gerų ar blogų emocijų, jos tiesiog yra ir tiek. Kartais mes pykstame, kartais džiaugiamės. Visos emocijos yra geros ir normalios. Nereikia bijoti pykčio, liūdesio, agonijos ar kitų jausmų.
📍Knygoje autorius išskiria pagrindines emocijas, skirsto jas lygmenimis ir taip analizuoja, kokioje “stadijoje” yra žmogus ir kodėl (labai įdomi dalis).
📍Žmogaus gyvenime problemos kyla tuomet, kai šis prisiriša prie kokios nors emocijos, nuolat apie tai galvoja, nuolat tai išgyvena ir labai viską sureikšmina. Tarkim, jus ant kažko labai pykstate, ar kažko labai bijote, o gal su pernelyg didele aistra siekiate kokio nors tikslo.
📍Nėra gerai prisirišti ir prie  vadinamųjų “gerųjų” emocijų bei tikslų. Kartais žmonės būna pernelyg aistringi ar džiaugsmingi. Kuo stipriau kažko norite, sureikšminate, galvojate – tuo labiau tai atitolinate. Tai nereiškia, kad svajoti ir siekti tikslų yra blogai. Autorius kalba apie tai, kad kai paleidžiame lūkesčius/stiprius norus ir tiesiog mėgaujamės procesu leisdami įvykti betkam – visuomet būna geresnis rezultatas.
Jis buvo pateikęs puikų pavyzdį apie pinigus.
Yra žmonės, kuriems jų vis stinga – jie daug dirba, verčiasi per galvą, vis skundžiasi, vaikosi kiekvieno euro, svajoja apie dieną, kai pralobs. Ir kuo labiau jie bėga paskui pinigus, tuo toliau pinigai bėga nuo jų.

📍Kiekviena emocija kyla iš kurio nors bazinio poreikio. Poreikiai būna kontrolės, saugumo, pripažinimo/meilės. Kažkas aria darbe ir nori užsidirbti daug pinigų bei nusipirkti namą dėl to, kad jaučiasi nesaugiai, o kitas žmogus to gali siekti, nes jam svarbus kitų požiūris į jį/ją.
📍Aptariama nemažai potemių, kalbama apie įvairias gyvenimo sritis, tikslų siekimą, darbą ir pan. Tai padeda labiau suvokti, kad Sedonos metodas pritaikomas betkur.
📍Na ir žinoma visoje knygoje, kiekviename skyrelyje skirtinga forma jis pasakoja apie patį Sedonos metodą, pateikia klausimus-pratimus, kuriuos rekomenduojama daryti čia ir dabar.

Buvo ir nelabai patikusių dalykų. Tarkim, knygoje tikrai labai daug pasikartojimų, nepatiko daug prikištų citatų (mokymų dalyvių atsiliepimai), kurios man per saldžios ir labai jau “American style”. O šiaip viskas gerai. Knygos nedrįsčiau vertinti 5 balais iš 5, bet galiu drąsiai duoti kokius 3.5 ar net 4 balus. Manau, kad tai tikrai dėmesio vertas skaitinys, BET noriu pridurti, kad jei tik tik “šviežiai” pradėjote domėtis psichologinėmis temomis, nepradėkite nuo šios knygos.

Jei trumpai – knyga tikrai gana gera ir įdomi. Jei jaučiate, kad kažkuriose gyvenimo srityse nesiseka, o emocijos neretai ima viršų ir labai išvargina – paskaitykite. Ir būtinai padarykite siūlomus pratimus. Aš juos dariau ir galiu pasakyti, kad poveikis tikrai yra. Net ir dabar užplūdus nemaloniems jausmais padarau pratimus. Jie veikia, o baigus mokymus, tikiu, kad poveikis būtų dar stipresnis  🩹❤️

Jums dar gali patikti:

Komentarų nėra

    Jūsų komentaras: