0
Knygos

Save the cat writes a Novel. Jessica brody

Jei svajojate parašyti knygą, bet nežinote nuo ko pradėti, labai kviečiu sustoti ir paskaityti šią nedidelę apžvalgą.

Aš jau daug metų svajoju parašyti romaną, tas pastaraisiais  metais vis paskaitau kokią nors knygą susijusią su rašymu. Lietuvių kalba jų nėra daug, o štai angliškai nors grėbliu griebk. Apie šią knygą sužinojau per elektroninių mokymų platformą Udemy.com. Kadangi vakarais migdant vaikus turiu nemažai laiko, kartą užsisakiau tokios tematikos mokymus. nebepamenu pavadinimo, buvo kažkas iš seriijos “pagrindiniai žingsniai kaip sukurti knygos istorijai scenarijų”. Mokymus vedė Jessica Brodey, labai charizmatiška moteris bei 18 novelių autorė. Ji ir papasakojo, kad yra parašiusi tą knygą. Mokymuose, beje, buvo pateikta dalis knygos turinio.

Beje, nesuklyskite, knygynuose yra pardavinėjama knyga pavadinimu “Save the cat” (Išgelbėk kačiuką) lietuvių kalba. Tai ne ta pati, nors taip pat verta dėmesio knyga. Paprastoji “Save the cat” versija yra apie scenarijų filmams rašymą/kūrimą.

Knyga mana labai patiko. Autorė rašo tiesiog nuostabiai, jos kalba tokia gyva, kad  nespėjau ir suvokti, kaip greitai perskaičiau knygą. Joje daugybė patarimų ir pavzdžių, kaip dėlioti scenarijus skirtingo žanro/tipo knygoms. Tarkim pasakoja apie tam tikrą žanrą, pateikia esminius žingsnius ir momentus be kurių tokio tipo knyga neapsieitų bei knygų sąrašą, kurios parašytos pagal tą sistemą. Be viso to, prie kiekvieno žanro ji pateikia ir vieną konkretų pavyzdį,  smulkiai išanalizuoja kurią nors minėtą knygą pažingsniui. Ir taip su kiekvienu žanru.

Jei trumpai – Jessica knygoje pateikia 15 žingsnių metodą, kuris padės susprasti, ko reikia, kad istorija užkabintų, būtų lengvai skaitoma, intriguojanti.

Man labai patiko. Knygą skaičiau net tris kartus ir labai tikiuosi, kad išauš diena, kai žinias panaudosiu praktiškai 🤓

O ką jūs esate skaitę šia tema?

Jums dar gali patikti:

Komentarų nėra

    Jūsų komentaras: