0
Mintys

PLanavimas 2020

Šį kartą papasakosiu apie planavimą. Tai antras žingsnis po tikslų išsikėlimo. Tai ypač svarbi tema, nes tikslai be planavimo yra kaip svajonės be sparnų. Pasistengsiu jums papasakoti apie tai kuo paprasčiau ir suprantamiau. Apie tikslų kėlimą skaitykite ČIA.

Yra tekę kurti ir vesti mokymus planavimo tema, o vėliau įgijau daug žinių besimokydama koučingo, kurį vis jums paminiu. Pati tema yra tikrai įdomi, bet kartu sudėtinga. Informacijos apie planavimą – nors versk šakėmis, bet kai pradedi taikyti žinias praktiškai, akivaizdu, kad reikia atsirinkti, kas tinka ir faina būtent tau. Jei planuoti būtų lengva, planuotų ir tikslus pasiektų visi. Visgi taip nėra. Galite prisikurti daug tikslų, bet jei vengsite planavimo – atitolinsite jų įgyvendinimą.

O dabar imam jautį už ragų!
Jei dar neišsikėlėte tikslų, perskaitykite minėtą straipsnį ir išsikelkite. Tai labai paprasta. Na, o jei jau išsikėlėte – važiuojam toliau.

Jums reikės – didžiulo balto lapo bei didesnio formato kalendoriaus (galite persipiešti kiekvieną mėnesį ant atskiro popieriaus lapo). Vietoj popierinio kalendoriaus galite naudoti ir darbo knygą/kalendorių ar el. kalendoriaus versiją. Visgi pastebėjau, kad produktyviausia ir smagiausia rašyti ir braukyti popieriuje.

1. Didelį lapą susibraižykite į 12 kvadratų ir kiekviename užrašykite mėnesį.
2. Peržvelkite tikslus ir išmėtykite juos per mėnesius metų eigoje.
Pvz. Jei tikslas buvo naujas darbas – įsirašykite tai į tą mėnesį, kada norite būti jį pakeitęs/pakeitusi.
Jei tikslas buvo konkreti sutaupyta pinigų suma – įsirašykite, kokį mėnesį norite turėti visą sumą.
Jei tikslas buvo, kad lankote sporto klubą ir džiaugatės stulbinančiu six pack’u – koks mėnuo bus tas laikas, kai jau būsite įpratęs(-usi) eiti į sporto klubą be su malonumu ir matysite rezultatus.
Ir t.t.
3. Kadangi “galutinius” tikslus išmėtėte per mėnesius, dabar metas paplanuoti konkrečiau.
Pvz. Jei užsirašėte, kad nuo 2020 10 pradedate dirbti naujame darbe, pamąstykite ką reikia nuveikti iki to laiko. Tarkim Sausio – Rugsėjo mėnesiais stebėsite darbo skelbimus. Liepą sudalyvausite mokymuose, Rugpjūtį susitvarkysite Linked IN paskirą ir CV, Rugsėjį pradėsite siuntinėti gyvenimo aprašymus bei skaitysite straipsnius apie tai, kaip gerai pasirodyti darbo pokalbyje.

Analogišai ir su kitais tikslais. Jei norite susitaupyti tam tikrą sumą, paskaičiuokite, kiek reikia atsidėti per mėnesį/ketvirtį/savaitę.

Išdėliokite/užrašykite žingsnelius savo minėtame lape su mėnesiais.

Planavimas užtruks, bet neskubėkite – kuo atsakingiau susiplanuosite, tuo daugiau naudos.
Baigę šią užduotį pakabinkite “plakatą” matomoje vietoje. P.S. Mes su vyru rašėme jo/mano/mūsų planus ant vieno popieriaus

4. O dabar išsitraukite didesnio formato kalendorių (galite pildyti į kompiuterį, darbo knygą, telefoną, planšetę) ir pasidėliokite artimiausių mėnesių vaizdą dienomis ar savaitėmis.
Neperspausdami savęs susirašykite, tarkim, kuriomis dienomis eisite į sporto klubą, kada tiksliai skaitysite knygas, rašysite knygą, skirsite laiką šeimai ir pan. Šio etapo tikslas yra paplanuoti laiką savaitėmis ir dienomis bent jau artimiausiam mėnesiui ar dviems.
Jūs net neįsivaizduojate, kaip smegenis nušviečia ši užduotis! Ją darydami pamatysite, ar tikslai prealūs, ar jų ne per daug, kiek turite tam laiko ir pan.
Labai rekomenduoju pirmus tris mėnesius susiplanuoti detaliai, kitus – bent jau preliminariai. Atėjus laikui, papildysite. Aš tai darau kiekvieno mėnesio pradžioje.

PAPILDOMAI (labai tinka didesniems tikslams)
Kol dar esate “ant bangos” apsirašykite jums ypač svarbius tikslus pagal šiuos klausimus:
– Ko man reikia, kad pasiekčiau ši tikslą? (Mokymai, knygos, info paieška, reikalingi kontaktai, finansai ir kt.);
– Ką darysiu, jei matysiu, kad nesilaikau plano/aptingau/nesiseka?
– Ką galiu dėl savo tikslo padaryti jau rytoj?
– Kas man nuolat primins apie mano tikslą (el. priminimai, vyras, svajonių lenta, kompiuterio užsklanda ir pan.).

Dabar jau tikrai viskas. Ar viskas aišku?
Jei dar neatsibodau, siūlau kitą kartą pasikalbėti apie vizualizacijas ir svajonių lentas.

Jums dar gali patikti:

Komentarų nėra

    Jūsų komentaras: