0
Knygos

Pabučiuok mane. kaip auginti vaikus su meile

Knygų apie vaikų psichologiją yra visa galybė. Kaip išsirinkti tinkamą? Nėra teisingo atsakymo. Aš mokausi iš savo patyrimo, ieškau atsiliepimų, skaitau įvairius autorius, vertinu. Esu perskaičiusi nemažai tokios literatūros ir tikrai neneigsiu, jog dalis knygų nevertos dėmesio. Bet yra tokių nuostabių, kad norėtųsi apie jas skelbti kiekvienai sutiktai mamai ir tėčiui. Šiandien pristatysiu vieną jų.

Apie knygą

Iki šiol visiems sakiau, kad geriausia mano skaityta knyga apie vaikų psichologiją yra “Ramūs tėvai, laimingi vaikai”. Tikrai neatsiimu komplimentų, ta knyga tiesiog puiki ir, atvirai kalbant, tikrai nesitikėjau rasti kažką šauniau, bet “Pabučiuok mane. Kaip auginti vaikus su meile” nustebino ir viršijo lūkesčius visomis prasmėmis.

Daugiausia naudos iš šios knygos gaus mamytės ir tėčiai, kurie dar tik laukiasi mažylio (-ės), taip pat auginantys vaikus iki 5 metų. Ją verta duoti paskaityti seneliams, močiutėms, darželių, būrelių auklėtojoms. 

Knygoje remiamasi moksliniais tyrimais, psichoterapeutų darbais. Dalis tyrimų paneigiama, paaiškinama, kodėl neverta tikėti viskuo, kas parašyta knygose apie vaikus. Didžiulis dėmesys skiriamas pirmykščių šeimų analizei. Autorius pasakoja apie instinktus, kurie nesikeičia net bėgant šimtmečiams.

Pagrindinės analizuojamos temos yra tos, kurios kelia daugiausia konfliktų ir supriešinimo visuomenėje:

  • Miegas (su kuo vaikas turėtų miegoti ir kaip turėtų būti migdomas; ar tikrai pavojinga migdyti miegamojo lovoje; ar normalu, kad vaikas keliasi milijoną kartų per naktį ir kt. klausimai);
  • Nešiojimas ant rankų (ką, daryti, jei vaikui smagiausia tik ant rankų; kaip „neišlepinti“?);
  • Žindymas (ar normalu, kad kūdikis/vaikas nuolat nori žįsti ir nepaleidžia mamos);
  • Savarankiškumas (ar normalu, kad vaikas nenori paleisti mamos nė per žingsnį, nori, kad mama visuomet būtų šalia;
  • Emocijos (kodėl vaikas būna linksmas su močiutėmis ir darželyje, o atėjus mamai puola į ašaras);
  • Puoduko reikalai (kada pradėti mokyti vaikus puoduko reikalų ir ką daryti, jei vaikas, jūsų nuomone, „specialiai“ priešinasi).

Na ir daug kitų jautrių temų, kurios tiesiog nušviečia protą.

Tai nuostabi knyga, kurios pagrindinė mintis yra ta, kad ne viskas, kas patogu tėvams yra naudinga ir vaikui. Pažadu, kad perskaičius nurimsite ir įgysite pasitikėjimo savimi, drąsiai atlaikysite spaudimą iš aplinkinių ir pagaliau pasijusite normaliais tėvais.

Versdama paskutiniuosius knygos puslapius su savimi pasiėmiau šias mintis:

Visi vaikai yra geri. Jie nemoka manipuliuoti. Toks dalykas, kaip manipuliacija išsivysto prabėgus daugybei metų;

Vaikai mums nuolat atleidžia ir myli mus besąlygiškai. O štai mes, jiems nuolat keliamas sąlygas ir pykstame.

Normalu, kad kūdikis ir net metinukas vaikas nori daug žįsti, šimtus kartų keliasi per naktį, trokšta nuolat būti ant rankų, verkia tėvams dingus iš akiračio. Normalu, jei ilgą laiką prieštarauja sodinamas ant puoduko (instinktas sulaikyti išmatas atsiranda tik įpusėjus antruosius metus).

Neišlepinsite vaiko nuoširdžia meile, apkabinimais ir rūpesčiu, nes tai neįmanoma.

Galėčiau rašyti ir vis girti, bet sustosiu, kad neišpasakočiau smagiausių dalykų. Jei tik turite laiko ir noro – būtinai perskaitykite šią knygą. Ji nustebins net didžiausius skeptikus.

O jūs ar skaitėte?

P.S. @rasa.raso instagram paskiroje yra “highlights”, kur sudėjau nemažai šaunių minčių iš knygos.
Taip pat čia rasite ir knygos video apžvalgą.

 

 

Jums dar gali patikti:

Komentarų nėra

    Jūsų komentaras: