0
Knygos

Niekada nesustok Christina Rickardsson

Kai tik išgirdau, kad šioje knygoje aprašyta tikra istorija, kurioje autorė net prisipažįsta padariusi nusikaltimą – žinojau, kad skaitysiu! Neilgai trukus knyga jau buvo mano rankose, tad entuziastingai kibau į “darbą”.

Pasiėmiau skaitinį į kelionę. Skridome aplankyti giminaičių. Ten ją ir perskaičiau. Ir nepasakyčiau, kad labai jau “per sviestą”.

Apie ką gi knyga?
Istorija nepaprastai stipri ir emocionali. Ji apie brazilę Christianą (jai 32-eji), kuri sėkmingai gyvena Švedijoje. Pirmuosius aštuonerius gyvenimo metus ji praleido Brazilijoje, gyveno su motina oloje, vėliau gatvėse, lūšnynuose, šiukšlynuose. Būdama vaikas matė ir patyrė tiek, kiek dauguma mūsų nepatirsime ir nepamatysime per visą gyvenimą.

Alkis, kuris atima sveiką protą, protu nesuvokiamos gyvenimo sąlygos ir nuolatiniai pavojai buvo oras, kuriuo ji kvėpavo. Skaičiau ir baisėjausi, net nuverkiau keletą posmų…

Paaugusi Christiana kartu su broliu pateko į vaikų namus, iš kurių neilgai trukus iškeliavo į Švediją. Juodu buvo įvaikinti. Gyvenimas naujoje šeimoje, kitame pasaulio krašte, kaip jau įtariate, buvo kupinas iššūkių. Adaptacija užtruko, skauduliai gijo ilgai, prisiminimai, nors ir ignoruojami, nedilo. Autorė ilgai delsė pažvelgti praeičiai į akis, bet visgi ryžosi sugrįžti į gimtąjį San Paulą ieškoti motinos ir atsakymų į svarbius klausimus.

Jei trumpai – ši knyga yra autorės tapatybės/šaknų paieškos.

Kas patiko/nepatiko? (Kertiniai momentai)
Patiko, kad tai tikra istorija. Sužavėjo detalus pasakojimas apie vaikystę Brazilijoje. Buvo daug emocijų!

Visgi norėjosi sužinoti daugiau apie gyvenimą Švedijoje ir jos brolį. Manau tai būtų labai praturtinę istoriją.

Beje, visai neužkabino rašymo stilius. Rodos, tokia galinga istorija, o momentais teko save versti skaityti. Tikrai ne kartą strigau, bet visgi įveikiau knygą iki pabaigos.

Šiam kartui minčių tiek.

BALTO leidybos namams linkėjimai ir padėkos už dovaną! ❤️

Kas skaitėte knygą?

Jums dar gali patikti:

Komentarų nėra

    Jūsų komentaras: