0
Knygos

MANO VAIKAS NEVALGO NIEKO. CARLOS GONZALEZ

Carlos Gonzalez kaip autorių įsimylėjau po knygos “Pabučiuok mane. Kaip auginti vaikus su meile”. Pastaroji man paliko puikų įspūdi, rekomendavau ją visoms pažįstamoms mamoms. Galiu pridėjusi ranką prie širdies pasakyti, kad tai viena geriausių mano skaitytų knygų tėvams apie vaikus. Apžvalga štai čia.

Na, o dabar apie “Mano vaikas nevalgo nieko”. Ši knyga gal ir nepaliko tokio stipraus įspūdžio, bet buvo gera. Ėmiausi jos skaityti nes mano vyresnėlis (jam penkeri) nuo pat mažens prastai valgo. Nuo jo gimimo vis turėjome bėdų su svoriu, dažnai girdėdavau, kad mano pieno nepakanka ar kad jis nepakankamai riebus. Maitinau krūtimi tikrai ilgai, primaitinimą jis priėmė be entuziazmo, tad spaudimą jaučiau dar ilgai. Vaiko svoris buvo nedidelis ir neatitiko normų lentelėse. Šeimos gydytoja bandydama man įrodyti, kad vaikas valgo per mažai, vis siūlė įvairiausius kraujo tyrimus. Kas kartą gavus rezultatus mano motiniška nuojauta, kad viskas gerai, pasitvirtindavo. Timukas tiesiog smulkesnis nei kiti, bet ir aš mažutė ir smulki.

Šioje knygoje daug kur atpažinau save – pasimetusią ir nežinančią kuo tikėti – tuo, ką matau ir jaučiu, ar poliklinikos lentelėmis ir taisyklėmis kiek gramų ir porcijų turi savalgyti vaikas.

Carlos’as jums papasakos, kiek maisto išties reikia leliukui ir paaugusiam vaikui, papasakos, kaip sudaromos poliklinikų lentelės ir padės nusiraminti. Autorius labai įdomiai ir konkrečiai pasakoja apie tai, kaip auga vaikai ir kodėl vieni valgo mažiau už kitus. Jis pasakoja apie su mityba susijusius mitus / stereotipus / įsitikinimus, kurie trukdo džiaugtis kasdienybe ir net traumuoja vaikus.

Šios knygos esmė telpa į vieną paragrafą – vaikai valgo ne tam, kad augtų, o todėl, kad auga. Jei vaikas jaučiasi gerai, yra judrus, pakankamai tuštinasi ir šlapinasi – didelė tikimybė, kad su juo viskas gerai. Mes, suaugusieji, neturėdami pakankmai žinių ir stresuodami dėl aplinkos spaudimo, prievartaujame vaikus valgyti, pernelyg jaudinamės ir taip įsisukame į žalingą ratą iš kurio ištrūkti labai sunku.

Puiki knyga. Būtinai paskaitykite, jei manote, kad jūsų vaikas valgo nepakankamai. Aš tikrai nurimau ir ėmiau labiau savimi pasitikėti 🙂 Knyga tiks tiek auginantiems leliukus, tiek vyresnio amžiaus vaikus.

Jums dar gali patikti:

Komentarų nėra

    Jūsų komentaras: