0
Knygos

KNYGA: Vaikystėje neišmoktos pamokos

vaikysteje neismoktos pamokos
Per daugelį metų prikaupiau nemažą biblioteką vertingų psichologinių knygų. Kai kurios iš jų jau kaip reikiant „pakaršusios“ nes yra nuolat skolinamos, tad keliauja iš rankų į rankas. Manau, kad ir „Vaikystėje neišmoktos pamokos“ bus iš tų knygų keliauninkių. Taigi šįkart pasakosiu apie ją.
Pirmoji pažintis su autorės kūryba įvyko gal prieš kokius 7 metus. Tuo metu perskaičiau knygą „Suaugę alkoholikų vaikai“ ir likau nuoširdžiai sužavėta. Janet Geringer Woititz yra psichologė ir Suaugusių alkoholikų vaikų judėjimo pradininkė, tad tikrai jautėsi, kad knyga ne popsinė, o tikrai rimta ir naudinga.
Jei kyla klausimas, kas yra SAV (suaugęs alkoholikų vaikas) – tai yra žmogus augęs nedarnioje šeimoje. Beveik visi vaikai, kurių šeimose buvo emocinio, fizinio smurto ir/ar bėdų su priklausomybėmis, užaugo lydimi panašių minčių, jausmų ir kompleksų. Didelė dalis tokių žmonių turi bendravimo problemų, yra linkę į depresijas, priklausomybes (alkoholizmas, darboholizmas…). Būtent apie tai ir galima paskaityti pirmoje knygoje, kurioje iš esmės kalbama apie pačią problemą.
Na, o štai knygoje “Vaikystėje neišmoktos pamokos“, kurią autorė parašė kartu su santykių ekspertu Alanu Garneriu, jau kalbama apie konkrečius veiksmus, kaip pagerinti savo bendravimo įgūdžius. Pavyzdžiui, kaip išmokti priimti kritiką; kaip pasakyti NE; kaip užsibrėžti ribas; kaip efektyviai palaikyti pokalbį; kaip užmegzti pažintį su nepažįstamu žmogumi ir t.t.
Atrodo paprasti dalykai, bet tiesa yra ta, kad SAV turi problemų bendravime. Ir tai visiškai normalu! Toksiškoje aplinkoje augantis vaikas mokosi ne kaip gyventi, o kaip išgyventi / apsiginti / neišprotėti. Visą tai atsinešame ir į suaugusiųjų pasaulį, kuriame sąmoningai to nesuvokdami imame elgtis neadekvačiai (kažkas nuolat aukos pozicijoje, kažkas nuolat puldinėja kitus, o dar kažkas vis ginasi, nors lyg ir niekas nepuola).
Tikrai gera knyga. Plonytė, lengvai skaitoma, konkreti, su daug pavyzdžių. Neturiu jokių priekaištų.
Kam rekomenduoju paskaityti?
Atsidarykit nuotrauką, kurioje suvardinti SAV požymiai ir, jei bent keli atsakymai bus teigiami – skaitykit. Nuotraukose ištrauka iš knygos „Suaugę alkoholikų vaikai“.
Knygai skiriu 5 balus.
Mano Instagram @rasa.raso Highlights rasite minčių iš knygos.
KNYGOS PAVADINIMAS: Vaikystėje neišmoktos pamokos
AUTORIUS: Janet Geringer Woititz, Alan Garner

Jums dar gali patikti:

Komentarų nėra

    Jūsų komentaras: