0
Knygų apžvalgos

KNYGA: Sudeginta gyva

Sudeginta gyva. Souad

Praėjusiais metais knygų skaitymui skyriau mažiau laiko nei įprastai. Buvo įtemptas laikas, o ir, prisipažinsiu, ne kartą kankinausi su skaitymo blokais. Daug knygų, kurias pradėdavau skaityti, padėdavau į šoną vos pradėjusi – nesinorėjo gaišti laiko, kurio ir taip nedaug. Ir visgi perskaičiau nemažai puikių knygų, kurios įtraukė nuo pirmo puslapio.

Metų pabaigoje, pasibaigus egzaminams, man į rankas pakliuvo knyga “Sudeginta gyva”. Iki šiol panašaus pobūdžio knygų nebuvau skaičiusi – jos manęs nedomino. “Sudeginta gyva” vis švystelėdavo man pro akis Instagram’e ar renkantis knygas internetiniame knygyne. Vieną iš tų kartų užfiksavau užrašą “tikra istorija” ir susiintrigavau. Ne veltui!

Trumpai papasakosiu apie ką šis kūrinys. Knyga yra apie septyniolikametę Suadą, gyvenančią viename Palestinos kaimų. Mergina įsimyli ir taip pasirašo sau mirties nuosprendį. Kaime, kuri gyvena galioja žvėriškos taisyklės, o moterys čia prilyginamos grindų skudurui – mergaitės nuo mažumės tampa tarnaitėmis, kurių poreikių niekas nepaiso. Fizinis ir psichologinis smurtas tokiuose kaimuose visiška norma. Mergaitės net nelaikomos žmonėmis – jos auginamos kaip gyvyliukai. Šeimoje gimė mergaitė – nepasisakė, gimus berniukui – visi švenčia.

Sunkus Suados gyvenimas dar stipriau pasikeičia jai įsimylėjus. Merginos meilė gauna atsaką, bet koks dar įsimylėjimas be tėvų žinios ir palaiminimo, koks apskritai įsimylėjimas, kai mergaitės čia neturi net teisės pakelti akių į vyrą. Užtraukusi “menamą” nepagarbą šeimai, mergina sulaukia šeimos bausmės – ji apipilama benzinu ir padegama.

Tai žiauri ir protu nesuvokiama TIKRA istorija apie merginą, kuri išgyveno ir pabėgo iš nesuvokiamo siaubo. Knyga įtraukė nuo pirmo puslapio ir nepaleido iki paskutiniojo. Man tikrai patiko, bet vis nepaleisdavo mintys, ar tai tikrai gali būti tikra…. Perskaičiusi knygą ėmiausi “tyrimo” ir gerai išanalizavau “Goodreads” komentarus po šia knyga bei google’inau. Yra manančių, kad istorija išgalvota, yra tvirtinančių, kad ji visu šimtu procentų tikra. Yra ir trečia nuomonė – kad istorija nėra visai tikra, bet tokie kaimai ir istorijos tikrai egzistuoja.

Betkokiu atveju knyga patiko.
Dėkoju už dovanų kuponą PatoguPirkti.lt knygynui
Jei ir jus domina ši knyga, spauskite >>>ČIA<<<

Jums dar gali patikti:

Komentarų nėra

    Jūsų komentaras: