0
Knygos

KNYGA: Subtilus menas nekru#ti sau proto

Jautiesi užsiknisęs kasdienybėje? Pavargęs nuo gyvenimo tempo? Kartais apima jausmas lyg nuolat į kalną ritintum sunkų akmenį? Gyvenimas atrodo neteisingas, o suknistas praeities traumų / patirčių šešėlis persekioja kaip patalynės blakės? Keli sau milijonus tikslų (arba svajoji kaip kelsi) ir vis tiek nerandi laimės? O gal nežinai, ko iš tikro nori? 

Ši knyga yra puikus pirkinys visiems pavargusiems nuo pasaulio ir savęs. Visiems, kurie pripažįsta ir nepripažįsta, kad yra susireikšminę (mes visi tokie), visiems visiems, kurie bent kartą kaltino tėvus, darbdavį, draugus, kaimynus, praeitį, ateitį ar dar ką nors dėl savo nesėkmių, paklydimų, klaidų, neteisingų pasirinkimų. Dar viena priežastis skaityti šią knygą – ji pirmoji “Fuck it” / “Mindfuck” tipo knyga, po kurios masiškai šia tema ėmė rašyti visi.

Trumpai apie pagrindines knygos mintis, kurios man ypač kokybiškai pravalė smegenis:

Apie pasirinkimus

Jis šneka apie tai, kad šiuolaikiniame pasaulyje yra tiek daug pasirinkimų, jog didžioji dalis žmonių pasimeta nedaro nieko. Ir viskas tik dėl baimės pasirinkti neteisingai ir vėliau dėl to gailėtis… Dėl šios mąstymo klaidos dažnas taip ir nepajuda iš vietos.

 

Apie laimės suvokimą

Man ypač patiko Marko laimės apibrėžimas. Kad tai ne svajonių pasaulis, kuriame nėra jokių sunkumų ir viskas blizga, o labai paprastas kasdieniškas dalykas, kuris ateina sprendžiant problemas ir sunkumus.

 

Apie susireikšminimą ir tai, kad mes nesame ypatingi

Apie tai jis rašo beveik visuose knygos skyriuose. Mes susireikšminę suskiai, kurie vietoj to, kad ramiai gyventų ir džiaugtųsi paprastais dalykais, prisigalvoja sau kvailų tikslų. Realiai net nesusimąstom, jog didžiąją dalį tikslų susikuriam tam, jog kažkam kažką įrodytumėm ir atrodytumėm kieti. Na ir šiaip, jis sako, kad mes nesame ypatingi, o visi kurie kažką pasiekė, tiesiog nuoširdžiai dirbo ir tobulėjo kažkurioje srityje (bet gal buvo kvailiai kitoje srityje?).

 

Apie kaltinimus ir praeities šmėklas
Labai patiko jo pamąstymai šia tema. O jis kalba apie tai, kad mąstydami apie praeitį mes tampame aukos, kurios nenori prisiimti atsakomybės už dabartį ir ateitį. Neva nuolat mąstydami apie tai, kaip kažkas mus įskaudino, traumavo, apgavo, suluošino tampame tikrų tikriausiais įkaitais ir neleidžiame sau būti laimingais.

 

Apie “šūdinas” vertybes

Jis ypač tiksliai paaiškina, kodėl materialaus turto ir malonumo siekimas yra “šūdas” ir neturi jokios naudos. Taip pat labai taikliai pasakoja, kodėl optimistai ir pesimistai yra kvailiai. O žinot kodėl? Nes ir vieni ir kiti mato tik vieną tiesą. Pavyzdžiui, optimistai dažnai užmerkia akis ir nesprendžia problemų tikėdamiesi, kad jos išsispręs pačios. Na, o pesimistai riboja save nematydama kitų tiesų.


Dar jis šneka apie motyvaciją, mirtį, stiprios nuomonės turėjimą bei kitus gyvenimiškus dalykus. Žodžiu puiki, nuoširdžiai motyvuojanti  knyga. Be blizgučių ir skambių citatų. Markas rašo labai lengvai, linksmai ir nebijo iš savęs pasišaipyti. Tikiu, kad lengvai susiskaitys bet kokios patirties skaitytojui.

Rekomenduoju visiems!

KNYGOS PAVADINIMAS: Subtilus menas nekrušti sau proto
AUTORIUS: Mark Manson
AUTORIAUS BLOGAS: 
https://markmanson.net/

Rasa

Jums dar gali patikti:

Komentarų nėra

    Jūsų komentaras: