0
Knygos

KNYGA: Skolinta iliuzija

Su Kamila susipažinau prieš keletą metų. Bendravome darbiniais klausimais, bet gana greitai radome bendrą kalbą, tad buvo progų pasidalinti ir apie abiejų meilę knygoms bei rašymui. Ji tuo metu džiaugėsi pirmąja išleista knyga “Drąsa būti savimi”. Na, o praėjus kiek laiko pasirodė ir antrasis kūrinys “Skolinta iliuzija”, šįkart parašytas kartu su Daiva Žukauskiene – sertifikuota geštalto terapeute, psichikos sveikatos specialiste, pedagoge. Pati Kamila, beje, yra koučingo specialistė, emocinės sveikatos konsultantė, taip pat “Gerų emocijų namai” įkūrėja. Nežinau kodėl, bet nors buvo smalsu, jos knygų neskaičiau. Planas buvo paskaityt kažkada ateityje ir kai ėmiau apie tai galvoti, Kamila man įteikė abi knygas dovanų.

Startavau nuo antrosios, nes aprašymas patraukė labiau. Taigi šįkart apžvalga apie “Skolinta iliuzija”.

Apie ką gi knyga?
Ji pristatoma kaip psichologinis romanas ir aš pritarsiu, kad psichologinių dalykų čia tikrai buvo. Sakyčiau, kad tai romanas supintas su nedideliais psichologiniais straipsniukais santykių, vidinių išgyvenimų tema. Knygoje “tarytum” pasakojama istorija apie Amelijos ir jos bipoliniu sutrikimu sergančio vyro santykius. Taip pat čia pasakojama ir apie kažkur toli toli gyvenantį jai svarbų vyrą Alaną. Sakau “tarytum” nes perskaičiusi negaliu tiksliai pasakyti apie ką ši istorija. Joje nėra intriguojančių kalnelių ir konkretaus siužeto, bet gal taip ir buvo užmanyta norint akcentuoti straipsnius? Pati istorijos dalis man liko šiek tiek nesuprasta, bet štai visai patiko į istoriją įterpinėjami straipsniai.

Jų knygoje buvo tikrai daug ir įvairiomis temomis. Tarkim, apie pavydą, tarnybinius romanus, net apie bipolinį sutrikimą. Nors straipsnių gausa kiek blaškė, visgi sužinojau naudingų dalykų. Net gaila, kad temos buvo aptariamos taip trumpai.

Knygą perskaičiau greitai ir gerą akimirką svarsčiau, kokia gi mano nuomonė. Būsiu atvira, knygos idėja pasirodė tikrai įdomi, bet man trūko stipresnės istorijos ir gylio. Negalėčiau dabar imti ir papasakoti, kas gi ten vyko, nes nieko ypatingo lyg ir nevyko. Na, o kalbant apie straipsnius – manau, tikrai būtų pakakę vos kelių, bet išsamių ir konkrečia tema. Mano nuomonei, be abejo, nemažą įtaką daro tai, kad esu prisiskaičiusi tikrai daug psichologinės literatūros ir psichologinių romanų.

Reziumuojant – “Skolinta iliuzija”, manau, turėtų tikti ir patikti žengiantiems pirmus žingsnius į pažintį su saviugda ir psichologija. Na ir šiaip, sakyčiau, pradedančiajamai skaitytojui turėtų susiskaityti visai neblogai. Knyga trumpa, gana lengvai ir greitai skaitoma.

Šiam kartui tiek
Vertinu 2 balais iš 5 ir spaudžiu autorėms rankas už gražią iniciatyvą.

O jūs ar skaitėte?

Jums dar gali patikti:

Komentarų nėra

    Jūsų komentaras: