0
Knygos

KNYGA: Sielvartas po savižudybės (knyga tiems, kuriuos paliko)

Kaip jau supratote, ši knyga ne romanas ir ne įkvepiantis saviugdos kūrinys. Šįkart rašau apie labai rimtą knygą labai nemalonia tema. Žinau, kad tiek Facebook’e, tiek Instagram’e po šia tema bus mažai komentarų, bet vidinė statistika parodys, kad daug kas “spaudė” ir skaitė. Liūdna, bet iki šiol kalbėti apie savižudybes žmonėms yra baisu ir gėda.

Kažkada minėjau, kad mano gyvenimo patirtis buvo ne visai rožėmis klota. Prieš dešimt metų, deja, nusižudė mano tėtis, tad savižudybių tema pradėjau domėtis ne šiaip iš smalsumo. Teko praeiti ganą sunku gijimo kelią. Šiandien jaučiuosi atleidusi sau ir tėčiui. Manęs nebekankina klausimai “Kodėl?” ir spėliojimai “O, jei būčiau dariusi taip…”, nieko nebekaltinu, emocijos nurimusios. Taip buvo ir aš to, deja, nepakeisiu.

Mano gijimo kelyje buvo daug knygų. Didžiausią įtaką padarė būtent ši. Pamenu, kažkada ją iš bibliotekos parnešė mama. Rijau ir surijau ją labai greitai. Beje, prieš gerą mėnesį skaičiau ją ir vėl. Žinau, kad daugybė žmonių vengia / bijo psichologų, tad nuoširdžiai siūlau visiems susidūrusiems su artimojo savižudybe mažų mažiausia susirasti būtent šią knygą. Jei reikės išskaskit ją iš po žemių. Nepasigailėsite. Ji tikrai daug kartų geresnė ir vertingesnė už mūsų lietuviškąjį variantą “Knyga be pavadinimo”.

Šiek tiek apie knygą ir kodėl ją verta skaityti

Knygoje aprašytos labai skirtingos istorijos ir visos jos su psichologo komentarais. Savižudybės išskirstytos “temomis”, tad istoriją “sau” ras kiekvienas žmogus (kai nusižudė tėvas/mama, kai šeimoje įvyksta kelios savižudybės, kai nusižudo vaikas, vyras, senyvo amžiaus žmogus ir pan.).

Be to, kad aprašytos istorijos, šalia nemažai info, kaip reikia / pavojinga elgtis tokius atveju. Man labai patiko paaiškinimai, kaip apie tai kalbėti su vaikais, ką daryti, jei jie buvo liudininkais, kokios praktikos gali būti naudingos mokyklose, namuose ir pan.

Žodžiu tikrai daug patarimų ir labai daug aiškumo. Be viso to, rašymo stilius labai lengvas ir aiškiai suprantamas, tad nusiskaitys tikrai greitai.

Puiki knyga, duodu dešimt balų. Jei jums teko patirti artimo / pažįstamo žmogaus savižudybę, būtinai paskaitykit ir  būtinai parekomenduokite kitiems. Nes tai tikrai yra viena iš tų knygų apie kurią reikia šnekėti.

 

KNYGOS PAVADINIMAS: Sielvartas po savižudybės (knyga tiems, kuriuos paliko)
KUR GAUTI: knygynuose šios knygos neberasite, bet tikrai galite rasti bibliotekose arba pabandyti rasti, kas parduoda perskaitytas.
AUTORIUS: Anneberg Inger

 

O ar Jūs skaitėte šią knygą?
Kokios įžvalgos?

Rasa

Jums dar gali patikti:

Komentarų nėra

    Jūsų komentaras: