0
Knygos

KNYGA: Palūžusi

palūžusi

Ne taip ir senai skaičiau šios autorės B. A. Paris knygą “Anapus uždarų durų”. Ji man visai patiko, tad su dideliu užsidegimu kibau ir į kito jos kūrinio “Palūžusi” skaitymą. Tikėjausi kiek daugiau nei gavau, bet negaliu pasakyti, kad gailiuosi perskaičiusi. Knyga visai nebloga.

Apie ką gi ši knyga?
Pradžia intriguoja… Kesė audringą naktį važiuoja namo per mišką ir pakelėje pastebi sustojusį automobilį su jame sėdinčia moterimi.  Vaizdas sukelia dvejonių, bet lipti iš automobilio ir klausti, ar reikalinga pagalba, Kesė pabūgsta. Įtikinusi save, kad viskas čia turbūt gerai, ji drebančia širdimi nusprendžia važiuoti namo.

Nubudusi Kesė sužino, kad automobilyje sėdėjusi moteris buvo nužudyta ir… prasideda. Ne, ne pjautynės, žudynės ar kraujai, tiesiog Kesei ima važiuoti stogas. Žvėriškai kankintis kaltės jausmas (apie tai, kad matė tą moterį ji niekam nesako) sukelia milžinišką stresą ir nerimą, o be viso to jai ima šlubuoti atmintis ir apima panika, nes tai verčia manyti, jog ji prie viso šio džiaugsmo ji dar ir paveldėjo motinos ligą – demenciją. Prie trukinėjančios atminties ir veriančio kaltės jausmo prisideda ir “vaidenimaisi”. Moteris yra įsitikinusi, kad ją stebi, seka ir provokuoja tas pats žudikas, kuris atėmė gyvybę ir automobilyje matytai moteriai. Kesė įsitikinusi, kad bus antroji žudiko auka… Galiausiai druskos ant žaizdos užberia ir kasdieniai skambučiai, kurie pasitinka tyla. Taip pat, kažkas jai skambinėja ir tyli į ragelį. Ir, žinoma, ji mano, kad tai tas pats žudikas. Ojojoj!

Tikėjausi daug veiksmo, daug garso ir daug šviesų :))  O veiksmas  iš esmės sukosi apie panikuojančią ir depresuojančią moterį, kurią autorė nustūmė į visiškos aukos vaidmenį. Herojės tylėjimas, neryžtingumas ir baimės taip nervino, kad momentais norėjosi imti ją papurtyti. Tas trypčiojimas vienoje vietoje ir trydaliojimas varė iš proto. Galiausiai istorija baigėsi. Negaliu pasakyti, kad atomazga buvo labai netikėta, bet didžiąją knygos dalį tikrai neįtariau, kur gi tas šuva pakastas.

Šįkart skiriu 3 balus. Manau knyga tikrai nebloga ir kas yra puiku, lengvai skaitoma. Bet tikrai ne iš tų, kurios ilgai išlieka atmintyje.

KNYGOS PAVADINIMAS: Palūžusi
AUTORIUS: B. A. Paris

Jums dar gali patikti:

Komentarų nėra

    Jūsų komentaras: