0
Knygos

KNYGA: PALEIDIMAS. Atsidavimo ir susitaikymo kelias (David R. Hawkins, M.D., Ph.D.)

Skaitydama šią knygą, keletą kartų dalinausi nuotraukomis savo Instagram profilyje. Savo nuostabai, sulaukiau gana daug asmeninių žinučių. Žmonės klausinėjo, ar verta skaityti, ar patinka. Vis rašė, kad laukia apžvalgos. Buvau nuoširdžiai nustebinta žinučių gausa. Ši tema aktuali!

Skaičiau knygą gana ilgai ir tikrai ne todėl, kad sunkiai skaitėsi. Tiesiog radau daug gerų negirdėtų minčių, norėjau viską įsiminti. Skaitydama labai nuoširdžiai mąsčiau bei žymėjausi man patikusias vietas. Asmeninis lūkestis imant į rankas knygą buvo toks – norėjau sužinoti, kaip paleisti negeras emocijas ir kaip išmokti priimti skirtingus žmones/situacijas be egoistiško noro juos pakeisti. Mano lūkesčiai nebuvo išpildyti su kaupu, bet džiaugiuosi perskaičiusi knygą. Ji įnešė naujo vėjo kasdienybę.

Kam ši knyga gali būti naudinga?
Knyga galėtų būti aktuali ir naudinga praktiškai visiems, o ypač tiems, kurie dažnai išgyvena pyktį, baimes, nerimą, kaltę, agresiją, bejėgiškumą. Tiems, kuriems sunku atleisti, taip pat tiems, kurie turi didelį norą pakeisti kitus. Tiems, kurie mano, kad jų problemų priežastys slypi kituose žmonėse ir aplinkoje.

Šiek tiek apie autorių
Daktaras Deividas Hokinsas – visame pasaulyje žinomas psichiatras, dvasinis mokytojas, sąmonės tyrinėtojas ir daugybės knygų autorius.

O dabar apie knygą
Čia kalbama apie tai, kas yra emocijos ir iš kur jos kyla. Davido nuomone, žmogus nėra emocijos, todėl nuo jų svarbu atsiskirti. Emocijos tėra į mūsų sąmonę ir pasąmonę įrašytos “programos” kaip jaustis tam tikrose situacijose.

Tarkim, aš ilgą laiką bijodavau valdingų žmonių. Pakeltas balso tonas, suraukti antakiai, stiprus pasitikėjimas savimi ir drąsus nuomonės reiškimas man iškart keldavo asociaciją, kad žmogus bus valdingas ir aš įsitempdavau. Žinant faktą, kad mano mama buvo labai griežta, akivaizdu, jog dar nuo vaikystės nešiojaus su savimi štai tokią “programą”. Tokių programų turime šimtais, o kad iš jų išsilaisvintumėme, svarbu suprasti, kad mes nesame tai, kaip jaučiamės. Pvz. jei jaučiate kaltę, tai nebūtinai reiškia, kad esate kaltas.

Knygoje autorius remiasi tyrimais bei asmeninėmis įžvalgomis. Analizuoja daug naudingų temų (baimės, egoizmas, stresas, kaltė, vertybės ir kt.), kelia klausimų, vėliau į juos atsako. Skaitinys, sakyčiau, vertingas, prasmingas ir net raminantis.

P. S. Knygos pradžioje autorius rašė, kad jo pateikiamos teorijos tinkamos tiek tikintiems, tiek ateistams. Visgi nesutinku. Čia užsimenama apie karmas, čakras, energetiką ir panašius dalykus, kurie, pvz. su krikščionybe neturi nieko bendro. Bet kokiu atveju tai netrukdo skaityti knygos ir gauti naudą. Atmetus tam tikrus dalykus, knyga tikrai verta dėmesio.

Vertinu skaitinį 3.5-4 balais (5 balų sistemoje).
O jūs ar skaitėte?

Knygos turinys štai čia

Jums dar gali patikti:

Komentarų nėra

    Jūsų komentaras: