0
Knygos

KNYGA: Moterys, kurios myli per stipriai (Kai trokštate ir viliatės, kad jis pasikeis)

moterys kurios myli per stipriai

Pagaliau po ilgos ir malonios tinginystės prisėdau aprašyti skaitytų knygų. Nusprendžiau pradėti būtent nuo “Moterys, kurios myli per stipriai”, nes ji paliko man labai stiprų įspūdį, sukrėtė ir mintyse sukasi iki šiol. Įsitraukiau ją į savo top’us. Beje, įtariu, kad galbūt jau dabar mąstote, kad ši knyga tikrai ne jums ir aprašymą skaitote tik iš smalsumo.

Galbūt ši knyga ir ne jums. Statistikos duomenimis yra nedidelis procentas moterų, kurios užaugo matydamos sveikus tėvų santykius ir tokius pat geba kurti suaugus. Vis tik didelė dalis moterų suaugusios išties “myli” per stipriai. Ir ta meilė turi daug skirtingų formų, kurios asmeniškai jums gali atrodyti visiškai normalios ir priimtinos, nors tokios nėra.

Truputį paatvirausiu. Esu linkusi kontroliuoti. Ilgą laiką to nesureikšminau. Mano kontrolė yra labai švelni, aš nerėkauju, nereikalauju teisintis, nepavydžiu. Mano poreikis kontroliuoti pasireiškia per begalinį rūpestį kitais žmonėmis. Padėdama jiems (kartu ir savo vyrui) jaučiuosi reikalinga, valdanti situaciją, saugi. Myliu savo vyrą,  ir vertinu mūsų santykius kaip gana sveikus, bet kartodama iš vaikystės atsineštą tėvų santykių modelį bei turėdama tam tikrų traumų, aš (kaip jau minėjau) nuolat siekiu valdyti situacijas. Pavyzdžiui, man svarbu žinoti, kur mano vyras, ką jis daro, kada grįš. Kartais perlenkiu lazdą su skambinėjimais, neretai apima jausmas, kad jei nekontroliuosiu tam tikrų situacijų, kas nors nutiks. Dažnai pagaunu save patarėjos pozicijoje, manau, kad būtent aš geriau žinau, kaip jam elgtis vienu ar kitu atveju. Viso to priežastis lyg aiški, mano savivertė nėra labai aukšta, tad normalu, jog dažniau galvoju ne apie save, o apie savo vyro ir kitų žmonių poreikius bei norus. Iš esmės su tuo dirbu ir save gaudau jau ne vienerius metus. Manau, kad tai darbas visam gyvenimui, o tokios knygos, kaip “Moterys, kurios myli per stipriai” yra puikus būdas sustoti ir dar kartą pagalvoti apie save ir savo laimę.

Sugrįškime prie knygos. Pradėsiu nuo to, kam ši knyga galėtų būti naudinga. Manau ji puikiai tinka, jei atsakysite bent vieną “taip” į šiuos teiginius:

– Manote, kad galite pakeisti savo vyrą;
– Jums atrodo, kad visi vyrai yra “probleminės kiaulės”, išnaudotojai, egoistai;
– Bendraujant su žmonėmis jums gana sunku apibrėžti ribas, dažnai “nusileidžiate” ir nutylite, jausmus laikote viduje;
– Jūsų tėvų santykiai nebuvo idealūs;
– Manote, kad visi vyrai yra neištikimi ir nieko čia nepakeisi;
– Jūsų vyras turi priklausomybių (alkoholikas, narkomanas, darboholikas, lošėjas…);
– Jūsų vyro būdas yra ūmaus ir karšto būdo, greitai užsiplieskia;
– Jūsų vyras yra “silpnas” ir nesavarankiškas, o gal net ir mamyčiukas;
– Šeimoje esate “galva” ir laikote visus kampus;
– Jūsų vyras naudoja fizinį smurtą prieš jus, jūsų vaikus ar kitus žmones;
– Jūsų vyras yra pavydus ir kontroliuojantis;
– Labai lengvai leidžiatės į įvairius seksualinius nuotykius…
– Jūsų vyras yra visai normalus žmogus, bet vistiek esate nepatenkinta santykiais.

Ir taip toliau… iš esmės sąrašą būtų galima tęsti ir tęsti, bet tikiu, kad mintį pagavote. Žodžiu, knyga yra moterims apie jas pačias ir kitas moteris, apie santykius su vyrais, šeimyninę ir asmeninę laimę. Tokia tikrai gera universali knyga, kuri padės suprasti, kodėl jūsų santykiai su vyrais buvo ir yra būtent tokie, kokie yra ir ką su tuo daryti. Beje, man ypač patiko tai, kad autorė viską rašo per pavyzdžius (tikros istorijos) bei pateikia situacijas tiek iš vyrų, tiek iš moterų pozicijų. Vienoje vietoje net pateikti pokalbio pavyzdžiai, kuriuose galite pamatyti skirtingas manipuliacijos formas ir pan. (šita dalis man buvo ypač naudinga ir atvėrė akis dėl bendravimo su kitais šeimos nariais).

Realiai knyga atsako į šiuos klausimus:

– Pagal ką mes išsirenkame sau partnerius, o partneriai mus?
– Kodėl pritraukiame tam tikro tipo vyrus?
– Kodėl kai kurios moterys neišsiskiria, net kai viskas akivaizdžiai blogai?
– Iš kur gimsta priklausomybė nuo santykių / vyro?
– Kokį vaidmenį santykiuose su vyrais atlieka jūsų savivertė?
– Ar geras seksas reiškia gerus santykius?
– Ką apie santykius ir savo moteris mano vyrai? Ar tikrai visuomet kalti jie?
– Kaip pakelti savo savivertę?

Daug įvairių temų ir potemių, labai daug realių pavyzdžių. Manau, tai knyga, kurią turėtų perskaityti visos moterys. Ji skirta tau, man, mūsų mamoms, draugėms, anytoms ir kolegėms. Tiek vyrai, tiek mes iš praeities tempiamės patirčių bagažą, kuris lemia mūsų santykius vieni su kitais. Kartais mes fantazuojame, kad viskas yra gerai ir vaidiname (net įtikime), kad gyvename puikų gyvenimą, kai tuo tarpu viskas yra kitaip… problemas pripažinti yra labai sunku, o jų sprendimas prasideda tik tai pripažinus.

Taigi imkite ir skaitykite, nepasigailėsite. Neturiu šiai knygai jokių priekaištų, tik komplimentai.

KNYGOS PAVADINIMAS: Moterys, kurios myli per stipriai
AUTORIUS: Robin Norwood

Knygą nusipirkti galite:
https://www.vaga.lt/moterys-kurios-myli-per-stipriai

Rasa

Jums dar gali patikti:

Komentarų nėra

    Jūsų komentaras: