0
Knygos

KNYGA: Mergina po vidurnakčio

Jau senokai planavau perskaityti šią, lietuvių autorės Editos Puskunigytės knygą, bet vis neperskaitydavau. Vasarą net buvau pasičiupusi popierinį knygos variantą bibliotekoje, pasidžiaugiau viršeliu (ryškūs man patinka), bet skaityti galima sakyti net nepradėjau. Tąkart buvo kitokia nuotaika, tad nusprendžiau, kad skaitysiu gimus leliukui. Man taip kartais būna ir aš savęs neprievartauju, praeina kiek laiko ir bandau skaityti vėl. Šįkart knygos bibliotekoje nebuvo, bet radau ją Milžinas.lt programėlėje, kurią prenumeruoju. Taigi paskyriau vieną vakarą “Merginai po vidurnakčio”, suguldžiau vaikus ir vyrą, išsiviriau puslitrį arbatos ir kibau į skaitymą.

Apie ką knyga ir kas man patiko

Istorija yra apie žurnalistę Emą, kuri vaikšto po pasimatymus, daug skaito, patarinėja meilės klausimais savo draugėms, bendrauja su vyrukais pažinčių svetainėse ir vis keičia gyvenamąsias vietas. Ji ieško laimės, meilės, prasmės ir savęs. Apie tai ir yra šis lengvutis, juokingas romanas, o jaukiuosi aš tikrai ne kartą ir ne du.

Skaitėsi tikrai labai lengvai. Didžiausi komplimentai Editai dėl rašymo stilius. Man toks labai patinka. Ji rašo sklandžiai, raiškiai ir vaizdingai. Lietuvių autorių knygas malonu skaityti jau vien dėl to, kad ta rašymo “kalba” kitokia nei verstinių knygų. Ne visada, aišku, bet dažnai. Trumpai tariant, rašo Edita nuostabiai ir mano akys džiaugėsi neįprastais palyginimais bei metaforomis.

O dabar šiek tiek iš “priekabiosios” pusės

Knygose aš mėgstu intrigą, mistiką, stiprius jausmus ir įtemptą siužetą. Įprastai skaitau kiek kitokią literatūrą ir dievinu, kai knygos kaip strėlės susminga į paširdžius ir apie save primena dar ilgai. Šįkart turbūt to pasakyti negalėčiau, bet kita vertus, rinkdamasi kūrinį aš daugiau mažiau žinojau, ką skaitysiu.

Knyga asmeniškai man buvo per “lengva”, bet aš nė kiek nesigailiu jos skaičiusi. Jei vertinti balais, skiriu 3 iš 5.

Manau tai galėtų būti šauni dovana jaunai, savęs ieškančiai, kartais skaitančiai moteriai. Kūrinys, beje, yra labai trumputis, tad jį drąsiai įmanoma perskaityti per porą “prisėdimų” ar per vieną ilgesnį pagulėjimą prie ežero vasarą.

KNYGOS PAVADINIMAS: Mergina po vidurnakčio
AUTORIUS: Edita Puskunigytė

Jums dar gali patikti:

Komentarų nėra

    Jūsų komentaras: