0
Knygos

KNYGA: Kūrėjo kelias

julia cameron kurejo kelias

Šiandien neplanavau pristatinėti knygų, bet po pirmo kavos puodelio nusprendžiau, kad reikia. Šiandien puiki diena pristatyti vienai geriausių skaitytų knygų Julia Cameron “Kūrėjo kelias”. Vis labiau šviečiant saulei ir šylant orui, gerėja nuotaika, užplūsta energija ir įkvėpimas ir turbūt nėra nė vieno, kuris norėtų šią energiją iššvaistyti niekams.

Žodžiu pristatau knygą apie kūrybiškumo išlaisvinimą. Ir tik neskubėk šaukti, kad “Oj aš tai visai nekūrybingas ir niekad toks (-ia) nebuvau”. Knyga skirta kūrėjams / menininkams ir ne menininkams / ne kūrėjams. Realiai ji skirta visiems, kurie norėtų pažadinti savyje gyvenantį kūrėją, pakeisti veiklą, išmokti kažką nauja, pvz. tapyti, dainuoti, rašyti…

Šis kūrinys mano rankose atsidūrė visai atsitiktinai. Turbūt niekad nebūčiau jo pirkusi jei ne mano draugė. O mano draugė – tikrų tikriausia užgimusi menininkė. Jei konkrečiau, ji dainininkė. Dainuoja tiesiog dieviškai, o be to, kad dainuoja, dar ir tapo bei kuria eiles. Aš rašyti pradėjau nuo paauglystės, bet niekad nedrįsau nė trupučio lygintis draugės talentams. Rašymas man daugiau buvo kaip terapija, atsipalaidavimas, o štai žiūrėdama į draugę aš mačiau būsimą žvaigždę, kurios ateitis ir būsimas pinigų šaltinis bus kūryba.

Su Monika (draugės vardas) mes matomės labai retai ir jei pasakyčiau “ant kiek” retai, sudvejotumėte, ar mes tikrai esame tokios geros draugės. Na, bet mūsų draugystei pakanka ir vieno susitikimo per metus ar net pusantrų. Kartą Monika man papasakojo, kad Londone lankėsi Julios Cameron workshop’e, skaitė jos knygą ir liepė, tiesiog primygtinai liepė man ją išsikast, kad ir iš po žemių ir būtinai paskaityti.

Puoliau ieškoti popierinės versijos, bet neradau. Teko tenkintis elektroniniu knygos variantu. Skaičiau knygą anglų kalba ir tik vėliau pamačiau, kad galima rasti ir lietuvišką variantą. Angliška versiją momentais buvo sunkiau suprasti, bet esmė tai nekeitė – knyga nuostabi. Jos esmė – visi iki vieno viduje turime vidinį kūrėją, talentą, kurį išlaisvinus, gyvenimas sužiba visai kitomis spalvomis. Deja, dauguma mūsų dar vaikystėje tą vidinį menininką pakasėmė giliai po velėna ir neleidžiame jam net vaidentis savo sapnuose. Būti menininku, sportininku, rašytoju, dailininku, skulptoriumi ir pan. daugumai siejasi su mažomis pajamomis, prastomis karjeros galimybėmis ir kitai neigiamais dalykais.

Kūryba, autorės nuomone, yra mūsų gyvybingumo esmė, tad šia knyga ji skatina pagaliau nustoti inkšti kaip visko nespėjate ir savo gyvenime rasti vietos kūrybai. Knygoje daugybė užduočių, bet labiausiai mane sužavėjo “Morning pages” terapija. Tai vadinamieji ryto puslapiai, kai tik nubudus, dar tuščiu skrandžiu sėdi ir išlieji ant popieriaus visas į galvą šaunančias mintis, realiai bet ką, galima net keiktis arba rašyt “Š…das š…das nežinau, ką rašyti”. Tikslas yra ranka prirašyti tris puslapius. Tokiu būdu bėgant dienoms, savaitėms, mėnesiams iš savo galvos iškratome daug įdomios informacijos, gimsta įvairių idėjų, tampame kūrybingesni, atsiranda netikėti problemų sprendimai. Ji pateikė daugybė pavyzdžių, kai ši terapija pakeitė žmonių gyvenimus ir karjeras.

Trumpai tariant, jei Jūsų gyvenime trūksta gyvybės, idėjų, jei norite pasisemti įkvėpimo, jei vis save kritikuojate ir nedrįstate pradėti naujos veiklos, nedelskit ir ieškokit šios knygos.

O pabaigai citata:
– Kiek gi man bus metų, kai išmoksiu groti nauju instrumentu, parašysiu pjesę, įsiliesiu į naują veiklą?
Tau bus tiek pat metų kaip ir tuo atveju, jei nieko nedarysi. Tad pradėkime.

P.S. Pasak wikipedijos, Julia Cameron yra septyniolikos knygų autorė, scenaristė, dokumentinių ir meninių filmų režisierė, kūrybingumo dirbtuvių vadovė ir dėstytoja, kuri kuria daugiau nei trisdešimt metų ir yra pelniusi  daug įvairių apdovanojimų.

Pasak manęs, imkit ir skaitykit šią knygą. Nepasigailėsit.
O kokia Jūsų nuomonė? Ar skaitėte?

KNYGOS PAVADINIMAS: Kūrėjo kelias
AUTORIUS: Julia Cameron

Rasa

 

 

 

Jums dar gali patikti:

Komentarų nėra

    Jūsų komentaras: