0
Knygos

KNYGA: Išnarplioti Oliverį

isnarplioti oliveri

Skaičiau šią knygą kiek seniau, bet vis užtingėdavau parašyti apžvalgą. Priežastis tikrai ne knygoje – ji man paliko tikrai gerą įspūdį – tiesiog vasarą tiek veiklos, kad nėra kada dorai prisėsti prie kompiuterio. Bet va, radau laiko ir prisėdau, geriu kavą, Matėjus saldžiai miega, o aš su pasimėgavimu neskubėdama rašau apžvalgą. Būtent taip rašyti man ir patinka – neskubant ir ramiai. Pradėsiu nuo to, kad knygą skaičiau per “Milžinas” aplikaciją telefone. Kuo toliau, tuo dažniau imu skaityti būtent taip. Dievinu popieriaus kvapą, bet su kūdikiu ant rankų tenka taikytis prie realybės. Kaip ten bebūtų, knygų turinys išlieka tas pats, tad nėra labai dėl ko skųstis 🙂

Apie ką ši knyga?
“Išnarplioti Oliverį” yra psichologinis romanas. Ant viršelio rašoma, jog kūrinys yra apie vidinę tamsą ir tai tikra tiesa. Čia tikrai radau tamsos, buvo įtampos, įvairių klaustukų bei mane taip dominančių psichologinių dalykų. Beje, viršelis labai geras. Perskaičius knygą supratau, kad jis labai labai tinka ir atitinka knygos turinį. Jame pavaizduotas tvarkingo/inteligentiško vyriškio fragmentas neva išdraskytas į popieriaus skutelius. Toks ir yra knygos herojus Oliveris – iš išorės inteligentiškas ir tvarkingas, o viduje – kas viduje? Štai čia ir yra šuo pakastas! Jei norite sužinoti, teks panarplioti tą Oliverį “plėšant” sluoksnį po sluoksnio nuo jo dailaus fasado. O plėšti tikrai yra ką.

Taigi istorija, kaip jau supratote, sukasi apie minėtąjį vyruką. Jis dailus, talentingas ir sėkmingas, o dar dažnai šmėkščioja žiniasklaidoje. Oliverį visi žino kaip itin talentingą rašytoją. Visi juo žavisi, visi jį “myli”, visi jo nori. O jis užimtas. Su savo nuolankia žmona jiedu gyvena gana ramų gyvenimą, kol vieną dieną jis savo paties nuostabai kraupiai sumuša savo žmoną. Kraupiai. Taip, kad ši atsiduria ligoninėje ir gal net liks neįgali… Kaip? Kas? Kodėl? Klausimų daugiau nei atsakymų.

Jį pažinoję žmones ima pasakoti savo prisiminimus, tad knygoje Oliveris nurengiamas po truputį iš skirtingų pusių. Taip po truputį ima dėliotis tikrasis Oliverio portretas. Kokia buvo jo vaikystė ir paauglystė? Kokia jaunystė? Ką jam teko patirti? Kas buvo Oliverio tėvai? Ar tai galėjo nulemti jo būdą? Kas jis toks išvis? O jo žmona? Ar ji tikrai auka?

Knyga išties įdomi ir išlaikanti dėmesį. Man tiko ir patiko. Perskaičiau greitai ir lengvai.  Šįkart skiriu 4 balus iš 5.

0 Jūs ar skaitėte?

Jums dar gali patikti:

Komentarų nėra

    Jūsų komentaras: