0
Knygos

KNYGA: Įkvėpti tylą

Įkvėpti tylą – tikra istorija apie asmeninę neurochirurgo kovą su vėžiu

Labai norėjau perskaityti šią knygą, tikrai. Ji ilgą laiką šmėžavo visur, kur tik nueidavau. Mačiau ją bibliotekose, knygynuose, socialiniuose tinkluose, kelis kartus užmačiau ją skaitančius žmones kavinėje, parke ir tariau sau, kad išmušė valanda perskaityti ir man. Turbūt ne veltui ją visur pastebiu.

“Įkvėpti tylą” man pasirodė sunki knyga, sunki emociškai. Atsiliepimuose visi džiūgavo, kaip lengvai ir “tyrai” susiskaitė, o mano patirtis kiek kitokia ir ne, aš tikrai nesakau, kad knyga yra bloga. Sunkumas šįkart visai ne apie tai. Bet gal, kad būtų aiškiau pradėsiu nuo to apie ką, apskritai, yra ši autobiografinė knyga, o ji apie Paulą, neurochirurgą, kuris sužino, jog jo kūne plinta vėžys. Knygoje jis pasakoja apie savo gyvenimą ir darbą, apie medicinos darbuotojų darbo užkulisius, apie operacijų peripetijas, ilgas darbo valandas, alinantį nuovargį ir stresą, medikų daromas klaidas ir dėl to liejamas ašaras, apie aistringą pasišventimą tarnauti žmonėms, apie svajones ateityje tapti rašytoju ir, žinoma, apie savo ligą ir jos eigą.

Knygoje pateikiamas pasakojimas man pasirodė kiek netolygus, momentais autorius pasakojo apie savo ligą, momentais – apie savo darbą ir mane tai kažkiek blaškė, nors neneigsiu, buvo  labai įdomu trumpam pabūti mediko kailyje ir pamatyti viską jų akimis. Niekad nemaniau, kad medicinos darbuotojai taip alinančiai dirba… bet kartu buvo ypač liūdna skaityti apie jo ligą ir jos ūmėjimą. Vis pastrigdavau, tad perskaičiau kūrinį per kelis kartus. Patiko (jei galima taip pasakyti) pabaiga, kurioje pasakojimą į savo rankas perėmė Paulo žmona.

Kam (ne)rekomenduočiau “Įkvėpti tylą”?
Sunku pasakyti. Ši knyga tikrai neįkvėps nei sergančių, nei jų artimųjų. Ji liūdna, jautri ir ją skaitydami tikrai verksite. Aš savo artimoje aplinkoje turėjau keletą vežiu sergančiu žmonių, bet tie žmonės nebuvo man asmeniškai labai artimi ir visi “išėjo” greitai, tad nepatyriau to, ką patiria ligoniai ir jų artimieji. Galbūt todėl man ir skaitėsi keistokai…

Kaip ten bebūtų, knygą vertinu 3 balais iš 5.

KNYGOS PAVADINIMAS: Įkvėpti tylą
AUTORIUS: Paul Kalanithi

Jums dar gali patikti:

Komentarų nėra

    Jūsų komentaras: