0
Knygos

KNYGA: Gydanti tyla

gydanti tyla

Labai laukiau akimirkos, kai galėsiu pradėti skaityti šią knygą. Pavadinimas man skambėjo labai patraukliai, o aprašymas ant knygos nugarėlės viliojo ir intrigavo. Turbūt labiausiai traukė tai, kad knygos autorė yra šiuolaikinio budizmo atstovė, kuri aktyviai praktikuoja senuosius dzeno metodus, moko meditacijos, užsiima terapija, dalyvauja konferencijose, skaito pranešimus TEDX, net turi savo tinklaraštį. Be viso to, ji atsakinga už Elzaso vienuolyno bei dar kelių budistų bendrijų socialinius tinklus. Tikėjausi daug praktinių patarimų ir pavyzdžių. Buvo kiek kitaip.

Galiu pagirti už puikų Kankyo rašymo stilių. Autorė tikrai rašo puikiai ir lengvai, rodės lyg sėdėčiau ir su ja kalbėčiausi. Knygą perskaičiau su vėju. Bet kaip perskaičiau, taip viską ir užmiršau. Atvirai kalbant, knyga mane kiek nuvylė, nors negalėčiau pasakyti ir to, kad ji prasta. Galbūt netiko ir neįtiko tik man? Būsiu konkreti ir argumentuosiu, kodėl mano nuomonė būtent tokia.

  • Atrodė, kad aš ir autorė gyvename skirtinguose pasauliuose. Aš gana žemiška, pavargusi, mano galva prikišta rūpesčių ir planų, o autorė gal kiek skraidanti padebesiais ir į viską žiūrinti visai kitu kampu. Nesu pesimistė ar užkietėjusi realistė, tikrai optimistiškai į viską žiūriu, bet daug kas man atrodė atitrūkę nuo tikrovės, ne visai pritaikoma “man”, “čia” ir “dabar”.
  • Trūko tikrų gyvenimiškų pavyzdžių. Jų buvo ir tikrai nemažai, bet aš mėgstu konkretumą ir realumą, mėgstu įsijausti į pavyzdžius ir juose pamatyti save ar savo bičiulius, šeimos narius. Tokiais atvejais jauti, kad su autoriumi kvėpuoji tuo pačiu oru. Deja, bet šįkart to nelabai nebuvo.
  • Pratimai pasirodė “atitrūkę”, o “tylos” svarba ne tokia ir reikšminga. Autorė pateikė tikrai nemažai patarimų ir pratimų ir vis tik, nors esu naujovių entuziastė, neišbandžiau nė vieno. Manęs neįtikino, kodėl turėčiau kažką daryti kitaip (pvz. keletą dienų nekalbėti). Galbūt būtų pagelbėję, jei knygoje būtų įtraukta faktų, statistikos, jei būtų daugiau rašoma ne apie tai, kaip gyvena žmonės atvykę į vienuolynus, o apie tai, kaip gyvena žmonės čia, realiame pasaulyje su realiais rūpesčiais.

Trumpai tariant, knyga susiskaitė lengvai, bet nė vieno patarimo ar pratimo, deja, neišbandžiau. Tikrai nesigailiu perskaičiusi kūrinį, neatmetu tikimybės, kad galbūt man buvo ne ta diena ar ne tas gyvenimo etapas… Net nežinau. Mąstau, kad gal ši knyga būtų labiau tinkama labiau besidomintiems budizmo kultūra, profesionaliai praktikuojantiems meditaciją. Vis tik man šįkart netiko.

O Jūs ar skaitėtė?
Kokia nuomonė apie kūrinį?

KNYGOS PAVADINIMAS: Gydanti tyla
AUTORIUS: Kankyo Tannier

Knygą nusipirkti galite:
https://www.knygos.lt/lt/knygos/gydanti-tyla/

Rasa

Jums dar gali patikti:

Komentarų nėra

    Jūsų komentaras: