0
Knygos

KNYGA: Gimdymas su šypsena

gimdymas su sypsena, semeta romualdas

Pagaliau prisėdau aprašyti garsiojo Šėmėtos knygos “Gimdymas su šypsena”. Pažintis su juo prasidėjo prieš daugiau nei ketverius metus, kai pirmąjį kartą sudalyvavau jo organizuojamuose mokymuose. Tuo metu laukiausi sūnaus, knygos neskaičiau, kartu su vyru keliavome tiesiai į “kursus”. Buvau girdėjusi apie juos (ir knygą) daug įvairių nuomonių. Vieni gyrė, kiti peikė neva Romualdas  yra “ant natūralumo pasinešęs maniakas”.

“Kursai” mums patiko, pasiėmėme daug naudingos info. Tai, kas netiko / nepatiko, atmetėme, bet imant bendrai – džiaugiuosi, kad juose dalyvavome. Tiesa, pirmasis mano gimdymas nebuvo labai jau su šypsena, nors ruošiausi pagal jo “sistemą” iš visos širdies. Gimdžiau ilgai, skausmingai, bet nė kiek nesigailiu dėl mokymų, kuriuose buvome puikiai paruošti ir apšviesti įvairiomis temomis. P.s. tuo metu Vilniuje buvome aplankę net kelias besilaukiančių tėvelių mokyklas, Šėmetos mokymai tuo metu tikrai paliko geriausią įspūdį, nes buvo labai išsamūs. Žinoma, buvo, kas kliuvo… bet tada man, pirmakartei, daug kas praslydo pro akis ir ausis. Žiūrėjau į viską naiviai ir patikliai. Šįkart, kai laukiuosi antrojo vaikelio, jau turiu kitokią nuomonę ir kiek kitokį nusiteikimą.

Taupydama laiką ir tausodama jėgas, šį nėštumą aš skaitau, mokymuose nedalyvauju. Iš vienos mamos perpirkau Šėmetos knygą informacijai atgaminti. Niekur neradau užrašau, kuriuose užfiksavau visas masažo, kvėpavimo, meditavimo ir kitas technikas. Žodžiu skaitant šią knygą mano tikslas buvo atgaminti žinias. Ir aš jas atgaminau. Tik šįkart viskas skaitėsi kitaip.

Vertinant knygą bendrai – joje tikrai daug vertingos informacijos, patarimų, pratimų. Tai yra šaunu ir pagirtina. Knyga yra parašyta per koučingo / NLP filtrą t.y “iš serijos” turėk tikslą, planą, vizualizuok ir viskas bus taip, kaip nori. O tas “kaip nori” yra natūralus ir lengvas gimdymas be skausmo. Šėmeta yra natūralistas ir aš jo dėl to tikrai nesmerkiu. Jis puikiai pagrindžia savo poziciją, pasakoja, kodėl tai yra gerai, kokios pasekmės gali laukti jei gimdyme bus naudojami skatinamieji, nuskausminamieji ir kitos intervencijos. Žodžiu jis kaip ir paaiškina, pagrindžia, įrodo, bet… man labai nepatiko jo rašymo  tonas. Juk, jei viskas būtų taip paprasta, didžioji dalis mamų gimdytų su šokiais ir daina.

Koks tas man nepatikęs rašymo tonas?
Jei domitės koučingu, NLP ir panašiais dalykėliais (aš, beje praėjusiais metais gavau sertfikatą, tad manau, jog į tai galiu pažvelgti tikrai blaiviai), žinote, kad tuose dalykuose nėra jokių “privalai”, “turi”, “turi būti tik taip ir ne kitaip”. Yra tik žodžiai “noriu”, “galiu”, “ką galiu dėl to padaryti”, “ką darysiu, jei viskas klostysis kitaip”. Niekas nieko neprivalo ir neturi daryti, tokios frazės nuteikia labai nemaloniai.

Šemėta ragina išsikelti tikslą ir jam ruoštis (šioje vietoje viskas kaip ir ok), o jei nepavyks – vadinasi padarei kažką negerai ir esi pati kalta (o čia jau nesąmonė). Koučingas kaip tik mokina pasiruošti ir toms situacijoms, jei viskas klostysis ne taip, kaip tikiesi. Gyvenimas yra gyvenimas ir ne viskas rožėmis klota, tad stipriai nepanikuojant, manau, yra nemažiau svarbu pasiruošti ir tam, kad gimdymas gali pasisukti kitaip. Aš gyvas to įrodymas, nes ruošiausi “nuo dūšios”, viską dariau “pagal taisykles” ir va nepavyko nors tu ką 🙂

Apibendrinant, šią knygą perskaityti rekomenduoju, joje tikrai rasite daug vertingų patarimų. Taip pat manau, jog tikrai naudinga sudalyvauti ir mokymuose. Gal net ne vienuose. Kuo daugiau žinių turėsite, tuo jausitės ramiau. Juk baimės ateina iš nežinojimo (tiek jums, tiek vyrui).

Ir vis tik, išlikite blaivaus proto ir žiūrėkite į viską atviru žvilgsniu. Manau, jog kategoriškumas šiuo atveju tik kiša koją. Pasiruošti būtina viskam, nes aklas įsikibimas į vieną teoriją gali nuvilti. Juolab, kai po gimdymo ir taip siaučia hormonai, o jautrumas prilygsta kokių dešimties PMS’ų lygiui…  Žodžiu, skaitykite, švieskitės ir ruoškitės. Aš šįkart nusiteikusi pagimdyti lengva ir greitai, na, o jei nepavyks – tai nebus pasaulio pabaiga ar mano kaltė. Milijonai moterų gimdo ir pagimdo, vienos sunkiau, kitos lengviau, tai juk tik laikina būsena, kuri nesitęsia amžinai.

KNYGOS PAVADINIMAS: Gimdymas su šypsena
KUR GAUTI: https://www.knyguklubas.lt/gimdymas-su-sypsena.html
AUTORIUS: Romualdas Šėmeta

O ar Jūs skaitėte šią knygą?
Kokios įžvalgos?

Rasa

Jums dar gali patikti:

Komentarų nėra

    Jūsų komentaras: