0
Knygos

KNYGA: Aš mylėjau manipuliuotoją

Šiandien papasakosiu apie kiek neįprastą knygą, kurią pasičiupau bibliotekoje ir perskaičiau per porą prisėdimų. Sprendimas ją pasiimti buvo spontaniškas. Na, o jei jau taip visai atvirai, tai teko iš arti pabūti vienų pavojingai toksiškų poros santykių liudininke t.y. stebėti tokių žmonių gyvenimą. O kažkada senais laikais ir pati buvau pakliuvusi į manipuliatoriaus pinkles. Tuos santykius aš gana greitai nutraukiau, bet šaltis pet nugara nueina iki šiol.

Jei jums atrodo, kad į tokias situacijas gali patekti tik vištos, užbėgdama įvykiams pasakysiu, kad tikrai ne. Manipuliuotojai yra gudrūs ir geba suvilioti, net ir protingas, stiprias moteris. Ši istorija puikus to pavyzdys. Beje, ji tikra. O kas gali būti geriau už tikras istorijas?

Kalbant apie pačią knygą – ji paprasta, lengvai skaitosi, yra nedidelės apimties. Ji lyg ir niekuo neypatinga, bet nesigailiu perskaičiusi. Prancūzė žurnalistė pasakoja apie tai, kaip susipažįsta su žavingu vyruku ir užmezga su juo santykius. Pradžioje atrodęs idealus princas, vėliau vyrukas ima rodyti tikrąjį savo veidą. Moteris nė nepajunta, kaip patenka į emocinio, o vėliau ir fizinio smurtautojo rankas. O kai tai supranta, lyg ir per vėlu – pasirodo pora laukiasi vaikelio.

Tai pasakojimas apie santykius, kuomet vyras užkariavęs moterį ima ją savintis, žeminti ir manipuliuoti. Šioje istorijoje labai aiškiai atskleidžiamas manipuliatorių veidas bei veikimo sistema. Dažniausiai jie taip apsuka galvas, kad net pavojaus akivaizdoje, moterys nesugeba priimti protingų sprendimų.

Tai pasakojimas apie moteris, kurios nuolankiai tyli ir apsimeta, kad viskas yra gerai, nors pavojaus varpai skamba iš visų įmanomų pusių. Apie moteris, kurios paveiktos toksiškų santykių ne tik, kad nebesugeba blaiviai mąstyti, bet ir įtraukia į pavojų/žaidimą savo vaikus ir artimuosius.

Ši istorija turi “palyginus” laimingą pabaigą ir tai parodo, kad išbristi galima iš betkokio š… Toks turbūt ir buvo autorės tikslas – parodyti kitoms moterims, kad už kalėjimo grotų vis tik šviečia saulė ir rusena viltis. Taigi, jei jūs ar kažkas jūsų aplinkoje patiriate fizinį ir/arba psichologinį smurtą, paskaitykite. Galbūt tai padės pažvelgti tiesai į akis.

P.S. Knygos rašymo stilius, mano nuomone,  nėra labai stiprus (primena straipsnius iš žurnalų), bet istorija mane užkabino ir leido pažvelgti į panašias situacijas iš kitos pusės.

Knygą vertinu 3 balais iš 5.

 

KNYGOS PAVADINIMAS: Aš mylėjau manipuliuotoją
AUTORIUS: Caroline Bréhat

Jums dar gali patikti:

Komentarų nėra

    Jūsų komentaras: