0
Mintys

Imposterio sindromas ir aš

Nemėgstu, kai kas nors sako, kad man sekasi, bet pati savo darbus dažnai nuvertinu. Lyg ir dirbu, suvokiu, kad nemažai padarau, turiu valios, bet va sušviečia, kad tai netikra, aš netikra ir pan. Pavyzdžiui, man atrodo, kad tai, jog parašiau dvi knygos tėra sėkmingas atsitiktinumas – nieko ypatingo nepadariau, yra šimtus kartų protingesnių, talintengesnių. Aš tiesiog užsispyrusi vidutinio lygio rašytojėle ir tiek. Net ne rašytoja, tiesiog rašantis žmogus.

Kai aktyviai vesdavau mokymus, kartais jausdavausi kaip apsimetelė ar koks tai “šaraškinas”. Ir nesvarbu, kad patirties sočiai – tiek praktinės, tiek teorinės, o mokymų dalyviai visuomet dėkodavo ir džiaugdavosi. Aš baltai pavydėdavau tiems, kurie pasitiki savimi ir net su minimaliomis žiniomis veda mokymus, konsultuoja, daro verslus. Nes pati savo žinias ir patirtį dažniausiai nuvertinu.

O dar jaučiuosi nedrąsiai, kai mane giria ar kažkaip “garbingiau” pristato. Galėčiau tęsti dar ilgai ilgai… Ir negalvokit, kad va tik zyziu ir nieko nedarau. Dirbu su savimi jau daug metų, situacija lėtai, bet gerėja. Žinau, kad su laiku susitvarkys, bet bliamba… kartais juodai užknisa.

Neseniai atradau, kad mano būsena turi pavadinimą – imposterio sindromas. Nei apsidžiaugiau, nei nuliūdau, bet va nustebau. Jei tikėti statistika, panašiai kaip aš, jaučiasi net 70proc. pasaulio žmonių 😵 rimtai???

Aš ne psichologė, tad negaliu nustatinėti priežasčių, bet regis suprantu, kodėl tokia esu aš.
Vaikai augę šeimose, kuriose buvo paslapčių (alkoholizmas, emocinis, fizinis ar kitoks smurtas) dažnai jaučiasi purvini, kalti, blogi, išgyvena gėdą. Juk niekam nepapasakosi apie šeimos rūpesčius, nes nesupras, nusisuks, nedraugaus, pasityčios. Pagirimai ir džiaugsmai atrodo netikri, nes nuolat galvoji “jei jūs žinotumėte apie mane visą tiesą, nusisuktumėtė”.

Kai mane aplanko tokios mintys dabar, primenu sau, kad aš nebe ta maža mergaitė, o suaugusi moteris. Aš šaunuolė ir esu verta visko, ką turiu ir dar daugiau. Aš darbšti ir talentinga. Aš myliu save ❤️

Ar radote panašumų?

Kviečiu draugauti Instagram’e. Čia rasite daugiau įrašų

https://www.instagram.com/rasa.raso/?hl=ur

Jums dar gali patikti:

2 Komentarai

 • Atsakyti
  Lina
  2021 1 birželio paskelbta 18:37

  Labai suvibravo, Rasa, jūsų mintys. Jaučiuosi panašiai. Atrodo kaukes tik keičiu kasdien, kad niekas neišaiškintų :). Identifikuoju save kaip tą, kas vaikystėje nelabai galėjo būti savimi ir tų paslapčių turėjo ne pagal pečius. Ar skaitėte Dr. Janet Geringer Woititz “Suaugę alkoholikų vaikai”? Įdomu būtų jūsų nuomonė.

  • Atsakyti
   Rasa
   2021 1 birželio paskelbta 22:36

   Taip, esu skaičiusi tą knygą 🙂 berods @rasa.raso instagrame kėliau apžvalgą

Jūsų komentaras: