0
Knygos

Heraklis nr.4. marius repšys

Kas nežinot Mariaus Repšio? Jei ne iš teatro ar filmų, tai tikrai turėtumėte prisiminti iš mineralinio vandens “Vytautas” reklaminio video “East European men school”. Jis kaip virusas plito po visą internetą.

Marius daugumai turbūt pasirodė labai fainas, linksmas ir charizmatiškas aktorius. Toks jis ir yra! O dar jis labai užsispyręs, turi geležinę valią, nežmoniškai daug energijos. Jei ko nors imasi – pasineria visa galva ir “kala” iki pergalės. Gali treniruotis, mokytis, repetuoti be sustojimo.

Skamba labai fainai, net fantastiškai, bet Marius serga. Ir visa tai yra ligos simptomai. Ilgą laiką to nežinojo ir pats. Energija, geležinė valia ir maniakiškas tikslų siekimas atrodė it dovana.  Bet užeidavo ir labai tamsių depresijos etapų, kartais jis girdėdavo balsus (nuovargis?), ilgą laiką buvo įsitikinęs, kad visi kartais pagalvoja apie savižudybę, norėjo mirti ir pats. Būdavo blogai, tikrai blogai, bet kam nebūna ar ne?

Staigūs nuotaikos ir savijautos pokyčiai, prastos kokybės miegas (kartais vos po keletą valandų per naktį), ypač jautri reakcija į kritiką – visa tai lydėjo Marių dar nuo vaikystės. Po vieno dramatiško pablogėjimo jis ryžosi kreiptis pagalbos, atsigulė į Naujosios Vilnios psichiatrinę kliniką, kur paaiškėjo, kad serga bipoliniu sutrikimu. Ten, kaip supratau, jis ir pradėjo rašyti knygą.

Ši knyga ne literatūros šedevras, o atvira dienoraštį primenanti išpažintis. Tai kelionė kartu su Marium per jo gyvenimą: vaikystę, rajonines “paniatkes”, bandymus rasti mėgstamą veiklą, teatro ir kino užkulisius, santykius su šeima.

Knyga man paliko gerą įspūdį. Apie šią ligą girdėjau jau seniau. Toių kaip Marius yra labai daug. Liga, beje, nėra pagydoma, bet vartojant vaistus ir lankant psichoterapiją galima gyventi gana pilnavertiška gyvenimą. Smagu, kad Marius ryžosi kreiptis pagalbos ir tikiu, kad ši knyga daug kam padės susimąstyti ir kitomis akimis pažvelgti į šalia esančius žmones.

Jums dar gali patikti:

Komentarų nėra

    Jūsų komentaras: